0723341770
 

מבית כאן החופשה - החברה המובילה בתחום הטיולים לתאילנד

שבט ארוכות הצוואר

שבט ארוכות הצוואר

תאילנד היא ארץ רבת ניגודים. במידה רבה, היא ארץ מודרנית שיש בה סממנים מערביים מתקדמים ביותר. ניתן למצוא בה מוצרים אלקטרוניים מתקדמים, שירותים מפותחים מאוד. תשתית תיירותית מודרנית שמציעה את המוצרים היקרים ביותר בתחום, אולם, יש בה גם אזורים ששם, כאלו, הזמן עצר מלכת, וחיים בהם שבטים אשר סגלו לעצמם אורח חיים שונה ומוזר, ומקומות ואנשים אלו מהווים אטרקציה תיירותית ממדרגה ראשונה.

בצפון תאילנד באזור שבין צ'אנג מאי למשולש הזהב יש אזור הררי שחיים בו שבטים עם אורח חיים מיוחד. כזה הוא הכפר נאי סוי של שבט ארוכות הצוואר, והוא אחד מהמקומות הידועים בכל העולם, ותיירים רבים מגיעים בהמונם לראות את הפלא הזה. נשות השבט עונדות חישוקים סביב צווארן והן מתחילות לשים אותם מגיל צעיר. החישוק לוחץ על עצם הבריח והצלעות ודוחף אותם למטה, וזה גורם לצוואר להתארך, ומדי שנה מוסיפה הבחורה חישוק נוסף.

תיירים רבים שואלים את עצמם: איך הן חיות עם זה? התשובה היא שזוהי מסורת שמסמלת את אידיאל היופי . שכן הצוואר בתאילנד נחשב לאיבר יפה אצל האישה. ככל שהאישה מבוגרת יותר כן יש לצווארה טבעות רבות וכבדות יותר, ודבר זה גורם לה למגבלות בתנועה , ולכן, היא עושה פעולות רבות בגיל מתקדם בישיבה. כדי לראות את התופעה משלמים התיירים כספים, ואלו נועדו למטרות חינוך, רווחה ועוד שירותים נוספים לבני השבט. כל מי שמגיע למקום יכול גם לקנות מזכרות שונות ולהצטלם עם הבנות, וכל פעולה כזאת כרוכה בתשלום נוסף. בכפר ניתן לראות גם את חיי המקומיים שגרים בבקתות עץ על כלונסאות.

הביקור בכפר נערך במסגרת טיול ג'יפים בן מספר ימים שכולל כניסה לאטרקציות ולחוות נוספות שקשורות באורח החיים התאילנדי. חוות פילים, נחשים, חממות של פרחי סחלבים ופרפרים. בנוסף יש בטיול פעילויות אקסטרים, כמו: גלישה באומגות ביערות גשם, רפטינג בנהרות, שיט רפסודות ועוד. כל אזור צפון תאילנד הוא אזור ירוק עד, והטיול בו חווייתי בצורה יוצאת דופן. אל שבטי ארוכות הצוואר ניתן להגיע גם באמצעות טיולים מאורגנים, וכמובן, ברכבים פרטיים שונים.